Åbningstider

Bestyrelsen følger de 16 anbefalinger om god fondsledelse udarbejdet af Komitéen for god Fondsledelse, Erhvervsstyrelsen. LÆS MERE HER

John Riisberg

Formand, udvalgt af byrådet

C.V.

Født: 1948

Andre ledende erhverv:                 Formand Sønderjyllands Golfklub

Formand for bestyrelsen i Arena Aabenraa

Grethe Hartmuth

Valgt af Business Aabenraa

C.V.

Født: 1965

Andre ledende erhverv:                 Erhvervsdirektør i Frøs Sparekasse og

Bestyrelse i Business Aabenraa

Bestyrelse i Arena Aabenraa

lars kristensen

Udpeget af byrådet

C.V.

Født: 1967

Andre ledende erhverv:                 Produktchef Hella A/S

Byrådsmedlem Aabenraa Kommune

Formand for Kultur- og Fritidsudvalget

Medlem af Økonomiudvalget

Medlem af Kulturudvalg Sønderjylland – Schleswig

Bestyrelsesmedlem Museum Sønderjylland (kommende næstformand)

Medlem af 2020 Præsidet (100 års Genforeningen)

Bestyrelsesmedlem Kong Frederiks Fonden

Bestyrelsesmedlem i Arena Aabenraa

Asbjørn L. Jakobsen

Næstformand, valgt som brugerrepræsentant

C.V.

Født: 1980

Andre ledende erhverv:                Medejer af Judica Advokatpartnerselskab

Bestyrelsesmedlem i Lundgaard Konsulenterne ApS

Bestyrelsesmedlem i Aabenraa Boldklub

Bestyrelse i Arena Aabenraa

Klaus Peter Riggelsen

Valgt af Business Aabenraa

C.V.

Født: 1976

Andre ledende erhverv:                 Direktion Rimeco Staal Anpartselskab

Direktion K.P Riggelsen Holding Aps

Direktion og bestyrelse i Rimeco Aktieselskab

Direktion og bestyrelse i Aabenraa industripark A/S

Bestyrelse Rimeco Finance Aktieselskab

Bestyrelse Komplementarselskabet Aabenraa Golfbane A/S

Bestyrelse i genvindingsindustrien ved Dansk Erhverv

Bestyrelse i Arena Aabenraa

Bestyrelse i RoundTable Aabenraa Klub 41

Bestyrelse i Aabenraa Golfklub

Bestyrelsesposter i 2 tyske virksomheder

Kaj Dam Rasmussen

Udpeget af byrådet

C.V.

Født: 1951

Andre ledende erhverv:                 Bestyrelsen for SI Folkehjem, Aabenraa

Bestyrelse i Arena Aabenraa

Per Hussmann

Valgt som brugerrepræsentant

C.V.

Født: 1965

Andre ledende erhverv:                 Direktør Sport Event Syd,

Bestyrelse AAIG Atletik, Tri og Motion

Bestyrelse Sønderjyske Damehåndbold

Bestyrelse Aabenraa Bjergmarathon

Delegeret Sønderjysk Forsikring

Bestyrelse i Arena Aabenraa

Birgitte junker

Centerchef

 

Jakob Sander

Tilforordnet, DGI Faciliteter

 

Bo Riis Duun

Tilforordnet fra Aabenraa Kommune